SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Gävle Simsällskap
Simidrott
5-klubb 4
2021-11-16 09:20

RESULTAT 5-klubb 4

Fjärran Höjderbadet 13 november

 

         
  Namn Född Förening Tid
Gren 1, 50m Bröst damer, 12 år o äldre    
1 Klara Appelgren 2007 Sandvikens SHK 00:42,89
2 Maja Sundvik 2006 Sandvikens SHK 00:43,97
3 Astrid Bandert 2009 Harnäs SS 00:47,19
4 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs SS 00:51,99
5 Ebba Pihl 2006 Sandvikens SHK 00:56,01
6 Krista Harjula 2009 Sandvikens SHK 00:58,60
         
Gren 2, 50m Bröst herrar, 12 år o äldre    
1 Calle Herthelius 2007 Sandvikens SHK 00:39,63
2 Elias Eriksson 2008 Sandvikens SHK 00:48,01
3 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens SHK 01:00,42
4 Theo Larsson 2009 Sandvikens SHK 01:05,60
         
Gren 3, 25 m bröst damer, 9 år o yngre    
1 Ida Johansson 2012 Harnäs SS 00:24,74
2 Elin Nordlund 2012 Gävle SS 00:26,11
3 Alice Brodin 2013 Harnäs SS 00:29,40
4 Lisen Backlund 2012 Harnäs SS 00:30,72
5 Tova Elise Jackson 2013 Harnäs SS 00:30,95
6 Tilde Stangebye 2012 Sandvikens SHK 00:33,68
7 Olivia Johansson 2014 Harnäs SS 00:34,14
8 Agnes Andersson 2013 Harnäs SS 00:35,88
9 Bodil Bonnevier 2012 Harnäs SS 00:36,38
10 Elin Witt 2013 Sandvikens SHK 00:38,68
11 Elisia Brännström 2012 Harnäs SS 00:42,90
12 Ruth Blomqvist 2013 Sandvikens SHK 00:43,53
Stina Adolfsson 2012 Harnäs SS DSQ
         
Gren 4, 25 m bröst herrar, 9 år o yngre    
1 John Johansson 2012 Sandvikens SHK 00:25,08
2 Alvar Modigh 2012 Harnäs SS 00:26,98
3 Vidar Yngvesson 2013 Harnäs SS 00:27,03
4 Darian Rücker 2012 Sandvikens SHK 00:29,62
5 Sander Karlsson 2012 Harnäs SS 00:30,87
6 Teo Höög 2014 Harnäs SS 00:33,87
7 Vincent Johansson 2013 Sandvikens SHK 00:35,21
         
Gren 5, 50 m bröst damer 11 år      
1 Sigrid Kusbom Lundgren 2010 Harnäs SS 00:55,87
2 Natalie Sörell 2010 Harnäs SS 01:01,06
         
Gren 6, 50 m bröst herrar 11 år      
1 Alvin Visuri 2010 Harnäs SS 00:49,26
2 Takeo-Li Örtoft 2010 Sandvikens SHK 00:52,64
3 Egon Wessling 2010 Sandvikens SHK 00:56,06
4 Rasmus Holfve 2010 Gävle SS 00:57,70
5 Måns Hägglund 2010 Harnäs SS 00:58,98
         
Gren 7, 50 m bröst damer 10 år      
1 Iris Höög 2011 Harnäs SS 00:51,09
2 Lucia Cederloo 2011 Gävle SS 00:56,89
3 Frida Ganzer 2011 Harnäs SS 01:00,53
         
Gren 8, 50 m bröst herrar 10 år      
1 Walter Horn 2012 Harnäs SS 00:51,37
2 Axel Svallin 2011 Harnäs SS 00:56,64
3 Carl Tingelöf 2011 Sandvikens SHK 00:58,31
4 Anton Östlund 2011 Harnäs SS 01:04,35
5 Melvin Grinde 2011 Harnäs SS 01:08,76
6 Fabian Viklander 2011 Harnäs SS 01:15,07
7 Victor Edberg 2011 Harnäs SS 01:15,65
8 Erik Blomqvist 2011 Sandvikens SHK 01:18,58
         
Gren 9, 50 m frisim damer 12 år o äldre    
1 Maja Sundvik 2006 Sandvikens SHK 00:32,62
2 Matilda Konradsson 2009 Gävle SS 00:32,98
3 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens SHK 00:33,43
4 Vilda Yngvesson 2009 Harnäs SS 00:34,49
5 Liv Glumoff 2008 Harnäs SS 00:34,76
6 Alva Svallin 2008 Harnäs SS 00:34,93
7 Julia Parenmark 2009 Harnäs SS 00:35,38
8 Clara Östlund 2009 Harnäs SS 00:35,44
9 Astrid Bandert 2009 Harnäs SS 00:35,83
10 Ebba Pihl 2006 Sandvikens SHK 00:37,89
11 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs SS 00:39,78
12 Krista Harjula 2009 Sandvikens SHK 00:40,33
         
Gren 10, 50 m frisim herrar 12 år o äldre    
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs SS 00:35,67
2 Youheng Yang 2009 Sandvikens SHK 00:36,26
3 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens SHK 00:42,16
4 Theo Larsson 2009 Sandvikens SHK 00:50,18
         
Gren 11, 25 m frisim damer 9 år  o yngre    
1 Ida Johansson 2012 Harnäs SS 00:18,83
2 Olivia Johansson 2014 Harnäs SS 00:22,83
3 Lisen Backlund 2012 Harnäs SS 00:23,83
4 Tilde Stangebye 2012 Sandvikens SHK 00:24,71
5 Elin Nordlund 2012 Gävle SS 00:24,96
6 Tova Elise Jackson 2013 Harnäs SS 00:25,00
7 Elisia Brännström 2012 Harnäs SS 00:30,95
8 Elin Witt 2013 Sandvikens SHK 00:31,74
9 Bodil Bonnevier 2012 Harnäs SS 00:33,67
10 Agnes Andersson 2013 Harnäs SS 00:36,80
11 Alice Brodin 2013 Harnäs SS 00:37,08
12 Ruth Blomqvist 2013 Sandvikens SHK 01:09,49
         
Gren 12, 25 m frisim herrar 9 år  o yngre    
1 Walter Horn 2012 Harnäs SS 00:18,88
1 John Johansson 2012 Sandvikens SHK 00:21,43
3 Alvar Modigh 2012 Harnäs SS 00:21,44
4 Vidar Yngvesson 2013 Harnäs SS 00:23,38
5 Darian Rücker 2012 Sandvikens SHK 00:25,19
6 Sander Karlsson 2012 Harnäs SS 00:26,67
7 Teo Höög 2014 Harnäs SS 00:31,28
8 Vincent Johansson 2013 Sandvikens SHK 00:37,14
         
Gren 13, 50 m frisim damer 11 år       
1 Viola Forsberg 2010 Harnäs SS 00:34,81
2 Ella Hedlund 2010 Harnäs SS 00:35,64
3 Molly Gäfvert Hedberg 2010 Harnäs SS 00:36,87
4 Alina Elisabeth Rücker 2010 Sandvikens SHK 00:38,60
5 Natalie Sörell 1905 Harnäs SS 00:48,50
6 Sigrid Elisabeth Rücker 2010 Harnäs SS 00:51,63
         
Gren 14, 50 m frisim herrar 11 år      
1 Alvin Visuri 2010 Harnäs SS 00:38,17
2 Egon Wessling 2010 Sandvikens SHK 00:39,68
3 Takeo-Li  Örtoft 2010 Sandvikens SHK 00:44,80
4 Rasmus Holfve 2010 Gävle SS 00:46,23
5 Måns Hägglund 2010 Harnäs SS 00:48,40
         
Gren 15, 50 m frisim damer 10 år       
1 Tilda Skärström 2011 Sandvikens SHK 00:35,96
2 Emma Felmeri 2011 Harnäs SS 00:37,73
3 Molly Dahlgren 2011 Harnäs SS 00:41,51
4 Alice Svallin 2011 Harnäs SS 00:41,99
5 Iris Höög 2011 Harnäs SS 00:45,53
6 Frida Ganzer 2011 Harnäs SS 00:47,01
7 Lucia Cederloo 2011 Gävle SS 01:05,13
         
Gren 16, 50 m frisim herrar 10 år       
1 Franz Andersson 2011 Harnäs SS 00:39,09
2 Alfons Grell 2011 Sandvikens SHK 00:42,59
3 Anton Östlund 2011 Harnäs SS 00:49,87
4 Axel Svallin 2011 Harnäs SS 00:50,92
5 Carl Tingelöf 2011 Sandvikens SHK 00:52,89
6 Victor Edberg 2011 Harnäs SS 00:53,33
7 Melvin Grinde 2011 Harnäs SS 00:54,47
8 Fabian Viklander 2011 Harnäs SS 01:11,57
9 Erik Blomqvist 2011 Sandvikens SHK 01:27,81

Nyhetsarkiv
5-klubb 42021-11-16 09:20