SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Gävle Simsällskap
Simidrott
5-klubb 26/9
Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  5-Klubb nr 2    Utskriftsdatum  26 september 2021   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:04   
  Arrangör  Harnäs Skutskär Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 september 2021         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Dam 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap            43.08   
Elsa Hedenström  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.16   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.96   
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.07   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap            44.48   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            44.78   
Vilda Yngvesson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.48   
Liv Glumoff  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.30   
Josefin Holmkvist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.53   
10  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.74   
11  Astrid Bandert  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.05   
12  Isabella Ågren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.73   
13  Lily Crook  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.30   
14  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.19   
14  Emma Gingelmaier  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.19   
16  Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.38   
17  Ella Hynd Fredriksson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:21.19   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Krista Harjula  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herr 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Youheng Yang  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.93   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.86   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.74   
Theo Larsson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:12.70   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Ida Johansson  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.44   
Hilma Skärström  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.65   
Elin Nordlund  2012  Gävle Simsällskap            25.96   
Alice Brodin  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.98   
Olivia Johansson  2014  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.66   
Tilde Stangebye  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.32   
Bodil Bonnevier  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.39   
Elin Witt  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.68   
Elisia Brännström  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.38   
10  Ruth Blomqvist  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.01   
Agnes Andersson  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.45   
John Johansson  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.62   
Vidar Yngvesson  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.48   
Alvar Modigh  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.17   
Sander Karlsson  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.33   
Darian Rücker  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.44   
Sixten Nyström  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.60   
Dominik Matwiejczuk  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.11   
Teo Höög  2014  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.30   
10  Vincent Johansson  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.60   
11  Hugo Gäfvert Hedberg  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.83   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            46.41   
Molly Gäfvert Hedberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.72   
Viola Forsberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.28   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.39   
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.12   
Nora Ekström  2010  Gävle Simsällskap            52.59   
Sigrid Kusbom Lundgren  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.98   
Natalie Sörell  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:03.49   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.65   
Takeo-Li Örtoft  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.88   
Egon Wessling  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.96   
Måns Hägglund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.47   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:06.04   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:07.78   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.81   
Emma Felméri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.95   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.03   
Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.45   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.52   
Maja Bergquist  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.02   
Lucia Cederloo  2011  Gävle Simsällskap            58.79   
Frida Ganzer  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:08.57   
Sara Hillman  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:32.06   
10  Tove Heimerlöv  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:34.82   
Lina Mårtensson  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Signe Carlsson  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Franz Andersson  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.10   
Anton Östlund  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:03.81   
Liam Nyström  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:05.09   
Melvin Grinde  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:13.00   
Fabian Viklander  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:16.67   
Tomas Haile  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:23.12   
Victor Edberg  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:27.40   
Helge Lindqvist  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:29.66   
Erik Blomqvist  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:35.45   
Carl Tingelöf  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 12 år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap            38.42   
Vilda Yngvesson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.01   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.47   
Astrid Bandert  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.64   
Elsa Hedenström  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.46   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.37   
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.85   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.41   
Liv Glumoff  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.88   
10  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.33   
11  Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.35   
12  Krista Harjula  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.93   
13  Josefin Holmkvist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.97   
14  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.29   
15  Emma Gingelmaier  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.45   
Ella Hynd Fredriksson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Lily Crook  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.99   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.39   
Theo Larsson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.89   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Ida Johansson  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.97   
Tilde Stangebye  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.65   
Elisia Brännström  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.21   
Elin Nordlund  2012  Gävle Simsällskap            29.94   
Olivia Johansson  2014  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.19   
Elin Witt  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.86   
Agnes Andersson  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.42   
Bodil Bonnevier  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.97   
Ruth Blomqvist  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Alice Brodin  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Hilma Skärström  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.49   
Alvar Modigh  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.03   
Vidar Yngvesson  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.07   
Hugo Gäfvert Hedberg  2013  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.07   
Sander Karlsson  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.73   
John Johansson  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.63   
Darian Rücker  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.96   
Sixten Nyström  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.29   
Dominik Matwiejczuk  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.47   
10  Teo Höög  2014  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.15   
11  Vincent Johansson  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.92   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Molly Gäfvert Hedberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.54   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.95   
Viola Forsberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.68   
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.48   
Natalie Sörell  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.68   
Sigrid Kusbom Lundgren  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.42   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.16   
Egon Wessling  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.63   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.50   
Takeo-Li Örtoft  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.36   
Måns Hägglund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.41   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:08.74   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.48   
Emma Felméri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.11   
Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.90   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.36   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.08   
Frida Ganzer  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.02   
Lina Mårtensson  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:05.20   
Maja Bergquist  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:06.40   
Signe Carlsson  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.64   
10  Tove Heimerlöv  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:15.78   
11  Sara Hillman  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:39.61   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 
 
Carl Tingelöf  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.53   
Melvin Grinde  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.95   
Liam Nyström  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.02   
Anton Östlund  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:02.25   
Fabian Viklander  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:06.10   
Tomas Haile  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:24.03   
Erik Blomqvist  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:27.20   
Helge Lindqvist  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:57.99   
Franz Andersson  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Victor Edberg  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  26 september 2021 
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  18:04 
 
Simskolan är fullbelagd

Nu är alla simgrupper på simskolan fullbokade för höstterminen

Vi räknar med att starta nästa kurs vecka 2 2022.